Sitodruk wyszków

Korzyści sitodruku

Pojawia się sporo procedur druku. Jedną z nich jest nakład sitowy to znaczy tak zwany sitodruk. Z wykorzystaniem tej metody realizuje się nadruki na tekstyliach, przykładowo koszulkach, czapkach, bluzach, odzieży roboczej, ale również na przykład na torbach. 
Wśród wielu cech sitodruku wymienia się w większości wypadków stabilność, albowiem jest on niezmiernie trwały nie tylko na wilgoć oraz pranie, ale także na promienie UV. Oczywiście pod warunkiem, iż został dobrze utworzony. Niezmiernie wielkie znaczenie ma w tym miejscu bowiem prawidłowo dokonany każdy etap drukowania, tak więc naświetlenie, drukowanie z użyciem farb stosownej jakości i schnięcie. 
Nie bez znaczenia jest też możliwość druku w jakimkolwiek kolorze. Duża bowiem dostępność farb do sitodruku umożliwi uzyskać cudowne kolory, a możliwość ich mieszania sprawi, że paleta barw będzie niesłychanie zasobna. 
Dla większości z nas w szczególności znacząca jest też niska cena sitodruku, która najbardziej pewnie zachęca do skorzystania z tej metody znakowania.
Wśród mnogich zalet sitodruku wymienić także trzeba jego szerokie przeznaczenie. Okazuje się, że można go zastosować do znakowania nie tylko  nawierzchni płaskich, ale również cylindrycznych czyli wypukłych. A co ważniejsze, wykorzystywać go można, poza tkaninami, również na dzianinach, drewnie czy tworzywach sztucznych (np. nadmienione wcześniej torby, czapki czy parasole).
Taka ewentualność wykorzystania sitodruku jest nadzwyczaj istotna dla branży reklamowej. Szereg bowiem gadżetów reklamowych jest oznakowanych właśnie ta metodą, wybieraną przez firmy zważywszy na mnóstwo zalet, a w szczególności niskie opłaty wydruku. Jest to wspaniałe wyjście przykładowo dla początkujących firm odzieżowych z małym funduszem początkowym.

Related Posts